Za jak dlouho zmizí opar – Jak dlouho se opar léčí?

Herpes je jedna z nejčastějších sexuálně přenosných infekcí. Jedná se o infekci způsobenou dvěma různými, ale blízce příbuznými viry, nazývanými Herpes Simplex Virus Typ 1 (HSV-1) a Herpes Simplex Virus Typ 2 (HSV-2).

* HSV-1 se obvykle přenáší dotykem a líbáním, ale může být také přenášen také pohlavním stykem. Infekce způsobené HSV-1 nemusejí způsobit žádné příznaky. Mohou ale způsobit vředy kolem zubů a dásní. HSV-1 se šíří také orálním pohlavním stykem a mohou způsobit genitální herpes.

* HSV-2 se téměř vždy šíří pohlavním stykem a může způsobit genitální herpes s bolestivými lézemi kolem vulvy, děložního čípku, konečníku a penisu.

Jak dlouho můžu mít opar?

To, za jak dlouho opar zmizí, závisí na tom, jak rychle může naše tělo bojovat s ohniskem a zda užíváme antivirová léčiva pro urychlení zotavení. Podle toho, jak je ohnisko oparu závažné, může opar trvat 2-3 týdny, v méně závažných případech pak pouze několik dní. Opary se obvykle vyvíjejí v následujících fázích:

1. Mravenčení nebo pocity svědění v postižené oblasti – obvykle to trvá prvních 12 až 24 hodin. Pokud opary trpíte častěji, je vhodné u sebe nosit mast na opary, kterou si v této fázi natřete na opar. Pokud tuto fázi vystihnete a zaléčíte včas, nemusí se u vás opar rozvinout vůbec.

2. Tvoří se puchýře, které se naplní kapalinou.

3. Puchýře se otevřou a promění se v rány.

4. Vředy se změní na strupy a uzdraví se.

Jaké jsou symptomy genitálního oparu?

Genitální opar nemusí způsobovat žádné příznaky a osoba nemusí vědět, že má virus, dokud ho nepřenese na jinou osobu nebo pokud se neobjeví příznaky, že virus je „znovu aktivován“. Pokud totiž jednou dostanete opar, jeho virus koluje ve vašem těle a časem se může aktivovat a znovu vypuknout. Pokud jsou přítomny příznaky, často zahrnují bolestivé rány. První vypuknutí je obvykle nejhorší a nejbolestivější a dojde k němu 2-20 dní po kontaktu s tímto virem. Vředy obvykle zmizí během 2-3 týdnů.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments