Za jak dlouho zmizí monokl – Jak se rychle zbavit monoklu

Nejčastější příčinou monoklu je rána do obličeje. Monokly mohou způsobit bolest, rozmazané vidění, otoky a bolesti hlavy. Jsou to vlastně jakési modřiny, které se objevují kolem tkání vašich očí. Monokl se může vyskytnout také z jiných příčin, například zranění nosu, face lifting, operace čelistí, alergické reakce atd. Většina menších monoklů se obvykle zahojí sama během jednoho týdne. Měkké tkáně kolem oka jsou snadno náchylné ke vzniku modřin.

Jak se rychle zbavit monoklu?

Následující opravné prostředky vám mohou pomoci rychle se zbavit monoklu. Je to poměrně časté zranění. Pokud však máte příznaky jako závratě, nevolnost nebo zvracení spolu se zrakovými problémy, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

1. Sáček s ledem

První věc, kterou je vhodné udělat, je zabalit kostky ledu do utěrky a přiložit na postiženou oblast. Toto je účinné jen v případě, že to uděláte bezprostředně po úderu v oblasti oka.

2. Teplá voda

Asi den nebo dva je vhodné použít teplou vodu k tomu, abyste podpořili krevní tok. Utěrku namočte do teplé vody, vyždímejte a přiložte na monokl. To urychlí hojící proces.

3. Vitamín C

Pokud máte monokl, je vhodné přidat vitamín C do své stravy. Vitamín C pomáhá posilovat stěny cév, čímž urychluje hojení.

4. Heřmánek

Heřmánek působí protizánětlivě a podporuje hojení ran. Může také snížit otoky a modřiny, které vznikají s monoklem. Zkuste si přiložit sáčky z heřmánkového čaje nebo samotný čaj (namočíte do něj utěrku a přiložíte) na monokl po dobu asi 5 minut. Dělejte to několikrát denně po dobu několika dnů.

Lékařské ošetření

Lékař obvykle doporučuje domácí léčbu, jako jsou výše uvedené způsoby. Pokud má lékař podezření na vážnější zranění, bude pacient předán odborníkovi. Může se jednat o neurochirurga, pokud je podezření na poranění mozku nebo lebky, očního lékař, pokud se zdá, že mohlo dojít ke zranění oka, a také o chirurga v případě poranění obličeje nebo krku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments