Za jak dlouho zmizí hemeroid – Jak se léčit?

Hemeroidy jsou oteklé žíly kolem konečníku. Hemeroidy mohou být interní nebo externí. Interní hemeroidy jsou uvnitř konečníku. Vnější hemeroidy jsou v oblasti zevní části konečníku. Hemeroidy mohou být někdy bolestné nebo svědící. Mohou také krvácet během pohybu střev. Hemeroidy jsou velmi časté. Sedmdesát pět procent lidí bude mít v určitém okamžiku hemeroidy. Hemeroidy jsou častější u lidí ve věku 45 až 65 let.

Jak dlouho trvají příznaky hemeroidu?

Pokud jsou vaše hemeroidy malé, mohou se vaše příznaky po několika dnech vyčistit bez léčby. Možná budete také muset udělat jednoduchou změnu výživy a životního stylu. Některé vnitřní hemeroidy jsou tak zvětšené, že vyčnívají z konečníku. Tito se nazývají prolapsované hemeroidy. Prolapsované hemeroidy mohou trvat déle a mohou vyžadovat léčbu od lékaře.

Některé ženy budou během těhotenství vyvíjet hemeroidy. Důvodem je, že zvýšený tlak v břiše, zejména ve třetím trimestru, může způsobit, že žíly ve vašem konečníku a konečníku jsou větší. Těhotenské hormony mohou také zvýšit pravděpodobnost, že vaše žíly budou bobtnat. Pokud během těhotenství vyvinete hemeroidy, vaše příznaky mohou trvat až do porodu.

Příznaky hemeroidů

Z vnitřních hemoroidů nemusíte mít žádné zjevné příznaky. Někdy může dojít k podráždění vnitřního hemeroidu a způsobení krvácení. Příznaky hemeroidů tedy zahrnují:

* svědění

* pálení

* nepohodlí

* bolest

* otok

To jsou stejné příznaky, které se vyskytnou, pokud máte vnější hemeroidy.

Za jak dlouho zmizí hemeroid?

V závislosti na různých faktorech, mohou hemeroidy zmizet za jeden nebo dva dny, nebo také za několik měsíců. Mezi takové faktory patří:

1. Závažnost žíly: Jedná se o jeden z jasných, ale zásadních faktorů, které ovlivňují dobu, po kterou vašemu tělu trvá, než zmenší žíly. Čím vyšší a větší je otok žil, tím déle trvá, než se vrátíte k normálu.

2. Vnitřní/vnější hemeroidy: Typ vašich hemeroidů přímo ovlivňuje dobu svého uzdravení. V případech interních hemeroidů, kde je hemoroid přítomen uvnitř konečníku, může být smrštění rychlejší. Zatímco na druhé straně, externí hemeroidy mohou trvat delší dobu, než se uzdraví.

3. Příčina hemeroidů: Může to být zácpa nebo těhotenství nebo nějaký jiný důvod. Takže pokud je hlavní příčina vašich hemeroidů dočasným důvodem, hemeroidy mohou odejít, jakmile zmizí příčina. Naopak, jestliže hlavní příčinou je nějaký dlouhý problém, jako je zácpa, smršťování hemeroidů může trvat i roky.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments