Za jak dlouho zabere Paralen

Paralen je jeden z nejobvyklejších léků, které podáváme při projevech nachlazení a chřipky, jako jsou bolesti hlavy a kloubů a zvýšená tělesná teplota. Účinnou látkou je paracetamol. Používají se také při jiných infekčních onemocnění a obtížích, jako jsou bolesti hlavy, zubů, menstruační bolesti, bolesti zad a bolesti pohybového ústrojí.

Kdo může Paralen užívat?

Paralen je určen pro osoby starší 6 let. Pokud hledáte přípravky pro mladší děti, poraďte se se svým lékárníkem, který vám doporučí vhodnější lék pro děti. Na rozdíl od některých jiných prostředků, Paralen není příčinou žaludečních potíží – nezpůsobuje je a ani je nezhoršuje.

Za jak dlouho Paralen zabere?

Paralen obvykle začíná účinkovat do 30 minut od podání.

Dávkování

Dodržujte pokyny uvedené v přívalovém letáku. Dávkování se obvykle liší podle toho, komu lék podáváte. Osoby starší 15 let mohou užít 1-2 tablety podle potřeby několikrát denně. Odstup mezi jednotlivým podáním léku musí být nejméně 4 hodiny. Osoby od 6 do 15 let mohou užít polovinu až celou tabletu v šestihodinových intervalech.

Účinná látka

Léčivou látkou v Paralenu je paracetamol. Pokud se rozhodnete užívat více léků na své onemocnění, pak si dejte pozor, aby všechny neobsahovaly paracetamol. Během léčení rozhodně nepijte alkohol. Kromě účinné látky tablety Paralen obsahují také kukuřičný škrob, povidon 30, sodnou sůl krokarmelosy a kyselinu stearonovou.

Paralen pro děti

Paralen se vyrábí samozřejmě také pro děti. Množství účinné látky je zde nižší, než u klasických Paralen tablet. Proto když vaše dítě onemocní, je potřeba pro ně mít připraveny léky určené pro děti. S výběrem Paralenu pro děti vám může pomoci váš lékař nebo lékárník. Paralen se používá u dětí pro stejné obtíže jako u dospělých – projevy chřipky, bolesti kloubů, zubů a hlavy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments