Za jak dlouho zabere Nurofen – Kdy začne působit?

Nurofen se běžně používá k odstranění nejrůznějších bolestí – zad, bolestí pocházejících z nemocí nebo v případě horečky. Nurofen dokáže odstranit příznaky nachlazení, bolesti zubů a další nepohodlí. Nurofen je na trhu už více než 30 let, takže by měl mít dostatek zkušeností, aby nám pomohl od bolestí.

Účinek Nurofenu

Účinek Nurofenu závisí na závažnosti choroby, věku a celkovém zdravotním stavu uživatele. Obecně by ale měl Nurofen začít účinkovat do 20 minut od užití. Důležité je užívat Nurofen (ale i ostatní léky na bolest) podle návodu výrobce. Rozhodně nepřekračujte denní dávky, a pokud bolest či horečka do 4 hodin od podání léku nepoleví, kontaktujte lékaře.

Historie Nurofenu

Pro existenci Nurofenu byl zásadní objev ibuprofenu, což je jedna z aktivních složek přípravku Nurofen. Skupina vědců vedená Dr. Adamsem z Boots Pharmaceuticals v Londýně se v 60. letech minulého stolení snažila objevit lepší lék proti bolesti, než je aspirin. Aspirin byl tehdy lékem na bolest číslo jedna, avšak působil problémy u některých lidí. Proto měl nový lék řešit tuto sníženou toleranci.

To, co vynalezli, bylo mnohem lepší než aspirin. Ibuprofen byl schopen snižovat bolest a zánět v různých podmínkách stejně účinně jako aspirin s menšími vedlejšími účinky. To poskytovalo lékařům po celém světě alternativu, která byla opravdu velmi užitečná.

Veřejnosti byl ibuprofen představen v roce 1969, tehdy však ještě na předpis. Teprve v roce 1983, kdy byl ibuprofen poprvé prodáván pod názvem Nurofen, získal veřejné uznání jako účinnou každodenní léčbu bolesti.

Příběh pokračuje

Stejně jako vývoj ibuprofenu, Nurofen pokračuje v úsilí nalézt další způsoby, jak poskytnout účinnou úlevu od bolesti. To se odráží v stále rostoucím rozsahu přípravků Nurofen, jako je Nurofen na chřipku a horečku, na bolest zad, a vývoji přípravků ibuprofenu, jako Nurofen sirup pro děti a další.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments