Za jak dlouho zabere Ibalgin – Kdo může a jak Ibalgin užívat

Hlavní účinnou látkou obsaženou v Ibalginu, který běžně bereme proti horečce i bolesti, je ibuprofen. Tato látka patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky, které se používají právě proti bolesti, ale také snižují horečku. Proto je vhodné užívání Ibalginu při chřipce – dochází jak ke snížení horečky, tak také ke snížení bolesti kloubů, které chřipku provázejí.

Za jak dlouho zabere?

Ibalgin začne působit asi 30 minut po užití léku a jeho účinek by měl trvat po dobu 4-6 hodin. Existují ale i přípravky, které mají rychlejší dobu účinnosti. Příkladem je například Ibalgin Rapid, který by měl začít účinkovat již do 15 minut (tento druh Ibalginu je ve formě lysinové soli ibuprofenu). Pokud hledáte rychlý lék pro své děti, zkuste Ibalgin Junior 40 mg/ml, který působí taktéž do 15 minut.

Na co se Ibalgin používá?

Jak už bylo řečeno, hlavní účinnou látkou je ibuprofen. Ten se obecně používá k tlumení bolestí – a to bolestí zad, kloubů a svalů, tak také bolestí hlavy a zubů nebo při bolestivé menstruaci. Ibalgin je vhodný také při léčbě nachlazení a chřipky – snižuje jak bolest, tak i horečku. Jsou-li dodrženy pokyny výrobce, mohou Ibalgin užívat těhotné i kojící ženy (přípravek Ibalgin Grip 200 mg/5mg pouze s dovolením lékaře).

Kdo může Ibalgin užívat?

Po předchozí domluvě s lékařem, mohou Ibalgin používat diabetici. Lidé, kteří mají celiakii (nesnášelivost na lepek) mohou Ibalgin užívat zcela bez obav, protože tento lék neobsahuje lepek.

Existuje omezení množství?

Maximální dávka léku je stanovena na každém balení Ibalginu. Vždy si přečtěte předem návod k užívání a pečlivě jej dodržujte. Maximální doporučená denní dávka pro osoby nad 12 let je 1 200 mg denně – týká se to právě účinné látky, ibuprofenu. To může odpovíta například 3 tabletám Ibalginu 400.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments