Za jak dlouho zabere Gutalax, jak dlouho působí?

Zácpa je nepříjemná, a proto je vhodné se jí nějakým způsobem zbavit. Právě Gutalax je jedním z prostředků působících proti zácpě. Gutalax je vhodný jen pro krátkodobé použití – při dlouhodobém používání může způsobit problémy s trávením, jako je například chronický průjem, nedostatek vody v těle, nedostatek živin a křeče v břiše. Avšak při akutním problému může být Gutalax užitečný.

Jak Gutalax funguje?

Gutalax zvyšuje střevní peristaltiku, čímž pomáhá při vyprazdňování střev. Gutalax ve střevech štěpí bakterie a současně působí na sliznici tlustého střeva. Zácpa by se měla léčit nejprve úpravou jídelníčku a správnou životosprávnou, než sáhnete po laxativech. Jezte dostatek ovoce a zeleniny a pijte velké množství tekutin.

Jak dlouho působí?

Gutalax by se měl užívat v doporučených dávkách uvedených v příbalovém letáku večer před spaním. Účinek pak nastane následující den ráno. Gutalax působí po dobu 6 až 12 hodin, takže byste s tím měli při jeho užívání počítat. Není vhodné Gutalax užívat dlouhodobě – maximální možná délka užívání je 14 dnů. Pokud i poté trpíte zácpou či bolestmi břicha, navštivte svého lékaře.

Potraviny proti zácpě

Pokud často trpíte zácpou, pak je nutné odstranit příčinu, která spočívá v nesprávném stravování. Zahrňte do svého jídelníčku dostatek rozpustné i nerozpustné vlákniny. Ta se vyskytuje v následujících potravinách:

* Fazole a jiné luštěniny, jako je čočka, cizrna atd.

* Ovoce, jako je například kiwi, lesní plody, švestka, jablko a hruška.

* Zelenina, jako je brokolice, špenát a další.

* Sladké brambory (batáty).

* Popcorn – je z kukuřice, která obsahuje velké množství vlákniny.

* Oříšky a semínka – jako jsou vlašské ořechy, chia semínka, kešu, para ořechy, lněné semínko a další.

* Celozrnné potraviny jako je celozrnné pečivo a těstoviny.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na