Za jak dlouho se vybije autobaterie

Autobaterie je důležitou součástí každého automobilu. Ten se bez ní prostě a jednoduše neobejde. Už jen proto, že s vybitou autobaterií jednoduše nenastartujete. Důvodů nenastartování může být samozřejmě více, ale autobaterie je důvodem nejčastějším. Zároveň se jedná o nejjednodušší řešení problému s nenastartováním.

Proč se autobaterie vybíjí?

Za úplné vybití baterie si můžeme většinou sami – například tím, že u starších vozidel necháme svítit světla přes noc. To s dnešními moderními vozy ale většinou nehrozí, protože si regulují zapínání denního svícení sami a v případě nočního svícení dělají zvukový signál. Nejčastějším důvodem vybité baterie tak je stará autobaterie. Takovou je potřeba vyměnit. Baterie se může vybít také tehdy, když s autem nejezdíte příliš často.

Za jak dlouho se vybije autobaterie při nepoužívání auta?

Již jsme uvedli, že pokud auto delší dobu nepoužíváte, může se mu vybít baterie – zejména pokud je starší nebo pokud jsou teploty pod nulou. Jak dlouho to ale trvá? Záleží to samozřejmě na tom, jak je vaše autobaterie stará a jaké jsou okolní podmínky (například již zvýšená teplota). Většina výrobců uvádí, že auto může stát i dva měsíce, pokud baterie funguje tak, jak má, a není příliš stará.

Za jak dlouho se vybije autobaterie při používání rádia?

Například na chatě, kde nemáme možnost elektřiny, je docela běžné, že si pouštíme hudbu z auta. Tomu se ale samozřejmě baterie vybíjí. Doba, za jakou se baterie vybije, záleží na hlasitosti hudby. Při běžném poslechu vydrží rádio hrát i tři dny bez úplného vybití baterie. Samozřejmě to záleží také na tom, jak je vaše autobaterie kvalitní a jak dlouho jste ji již používali. Poslech na párty při zvýšené hlasitosti bere více „šťávy“.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments