Za jak dlouho se projeví otrava jídlem

Někdy sníme něco, čeho pak litujeme. V moment, kdy se otrava jídlem projeví, přejeme si, abychom dané jídlo nikdy nesnědli. Nejvíce se otrava jídlem projevuje zvracením, protože tělo tak reaguje na bakterie obsažené v jídle.

Jak léčit otravu jídlem?

Vaše tělo by mělo být schopné se o sebe postarat samo. Pokud ale trpíte dalšími nemocemi, jako je onemocnění ledvin, srdeční problémy, problémy s dehydratací, pak je důležité se hodně zavodňovat. Zvracením a případnými průjmy totiž ztrácíte velké množství tekutin. Avšak pokud jste jinak zdraví, vaše tělo si poradí samo. Bude vám trvat šest až dvanáct hodin, než se začnete cítit lépe.

Co když se symptomy nezmírňují?

Pokud i po dvanácti hodinách symptomy přetrvávají, může se jednat o vážnější onemocnění. Může to být virus, může to být apendicitida, může to být střevní obstrukce. Existuje spousta možností, takže určitě, pokud se po šesti hodinách necítíte lépe, můžete zvážit, zda je čas navštívit pohotovost. A pokud máte velké bolesti břicha, nadýmání v břiše, stejně jako pocit roztaženého břicha, či malé bolesti v pravé dolní části břicha – to jsou všechny věci, které by mohly naznačovat, že se děje něco jiného.

Kdy navštívit lékaře?

o Velice časté zvracení a neschopnost zadržet tekutiny.

o Krev ve zvratkách či stolici.

o Průjem delší než tři dny.

o Extrémní bolesti a žaludeční křeče.

o Orální teplota vyšší než 38 °C.

o Známky dehydratace – nadměrná žízeň, suchá ústa, malé nebo žádné močení, únava a citlivost na světlo.

o Neurologické příznaky, jako je zastřený zrak, slabost svalů a mravenčení v rukou.

Příčiny otravy

Příčinou je kontaminace potravin, která může nastat v jakémkoli místě produkce: při pěstování, sklizni, zpracování, skladování, přepravě nebo přípravě. Křížová kontaminace – přenos škodlivých organismů z jednoho povrchu na jiný – je často příčinou.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments