Za jak dlouho přijde dopis – Jak dlouho trvá doručení?

I když v dnešní době posílání dopisů a jiných listovních zásilek již upadá, pořád je občas potřeba nějaký ten dopis poslat. Dopisy jsou dnes již doménou firem, které posílají nejrůznější dokumenty – výpisy z bankovních účtů, platby za nejrůznější služby, nebo třeba pojišťovny. Ale i obyčejní lidé občas potřebují, nebo chtějí poslat dopis. S jakou lhůtou dodání mají počítat?

Dneska podáte, zítra dodáme

Toto heslo již bohužel nemusí být pravda. Proto se v současné době tolik rozmohli kurýrní a jiné přepravovací společnosti. Některé kurýrní společnosti dokonce nabízí, že vaši zásilku dodají do 3 až 8 hodin. Za tuto službu je ale potřeba si připlatit. Avšak navzdory zprávám, které se o České poště šíří, to s doručováním dopisů není zas tak tragické. Ve výzkumu naprostá většina respondentů uvedla, že svůj dopis dostala včas. To, co vidíme a slyšíme v televizi, jsou extrémní případy, ke kterým zas tak často nedochází.

Jaká je lhůta doručení dopisu?

Posílání dopisů v rámci jednoho města probíhá tak, že dnes podáte, zítra Česká pošta dodá. V rámci České republiky je pak doručování také možné do druhého dne, častěji ale do dvou až tří dnů. Česká pošta dokonce uvedla, že na doručení dopisů má maximální část pět pracovních dnů. Pokud navíc dopis odešlete v období Vánoc, můžete očekávat, že jeho doručení se značně prodlouží, vzhledem k tomu, že Česká pošta je plná zásilek zboží objednaného z e-shopů. V jednom případě doručení vánoční pohlednice trvalo 10 dní.

Jak zbytečně neprodlužovat doručení svého dopisu?

To, jak dlouho bude dopis doručován, záleží ale také na samotném odesílateli. Pošta není povinna přepravovat poštu, která není řádně označena nebo zabalena. Dbejte na to, abyste měli uvedenu celou, pokud možno nejpřesnější adresu. Pište adresu čitelně – jakékoli nejasnosti mohou doručení zbytečně prodloužit.

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments