Za jak dlouho přijde balík – Jak dlouho se balík doručuje?

V dnešní době elektronických komunikací jsme si již zvykli na rychlé vyřízení. Pokud například posíláme e-mail, adresát ho může dostat již do několika minut. Stejné je to s SMS zprávami a další elektronickou komunikací. Přesto je někdy potřeba poslat balík také prostřednictvím pošty. Může se jednat o firemní zásilky nebo o osobní balíky například z různých eshopů.

Jaká je lhůta doručení balíku?

Čekali bychom, že balík, který dnes odešlu, přijde hned druhý den. Ve větších městech se tak v rámci jednoho města i děje. Záleží ale na místě, odkud balík odešlete a době, kdy ho odešlete. Pokud balík odešlete dopoledne, je velká pravděpodobnost, že bude dodán již následující den. Jak je to ale s dodáním v rámci České republiky? Standardem je, že balík dojte do dvou až tří dnů od podání. Česká pošta ale uvádí, že maximální čas doručení je do pěti pracovních dnů.

Doručování v době státních svátků

Problémem u doručování mohou být také svátky. Je sice pravda, že dopisy a pohledy s vánočním přáním už se zas tak často neposílají (vždyť i naše babičky si už zvykli používat mobilní telefony), na druhou stranu je ale Česká pošta v době svátků přehlcena balíčky. Tyto balíčky jsou zboží, které si lidé objednali například pod vánoční stromeček z internetových obchodů. A to může zkomplikovat i dodání klasických dopisů, zejména na menších městech a obcích.

Jak to vyřešit?

V rámci objednávání z e-shopů je možné, nechat si doručit balíček i jinou přepravní společností, než je Česká pošta. To může vyřešit problém s délkou doručení balíčků, ne však dopisů. Jediným řešením tak může být, poslat balík s dostatečným předstihem. Podle průzkumů se ale doručování děje ve většině případů včas.

Náš TIP: Své zásilky můžete sledovat na adrese www.sledovani-zasilky.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments