Za jak dlouho poznám, že jsem těhotná

Zodpovědět na otázku, zda jste nebo nejste těhotná, může být složité nebo také snadné. Záleží to na tom, nakolik znáte své vlastní tělo. Spousta žen je schopných říct, že je těhotná v rámci dvou nebo tří týdnů, ale některé to ví již za pár dnů. Samozřejmě můžete zjistit, že jste těhotná prostřednictvím těhotenských testů (ty si ale nedělejte příliš brzy, abyste minimalizovali riziko nepřesných výsledků).

Jak poznat těhotenství co nejdříve

Jediným způsobem, jak vědět jistě, že jste těhotná, je pozitivní těhotenský test. Nejrychlejší domácí těhotenský test (první odpověď na těhotenský test) je přesný až šest dní před datem vynechané doby pro 76 % žen, které test provedou (podle webu testovacího výrobce). Takže nejbližší možné datum, kdy můžete zjistit, zda jste těhotná, je šest dní před datem vynechání periody. S každým následujícím dnem je test přesnější – 5. den před periodou je přesnost už 96 %. V následující dny už je přesnost 99 %.

Kdy ucítíte první příznaky těhotenství?

První příznaky těhotenství jsou velmi rozdílné. Některé ženy je cítí velmi brzy, zatímco jiné ne. Podle jedné studie, pocítilo 50 % žen první příznaky asi 8 dní poté, co měly dostat menstruaci, 70 % žen mělo příznaky 14 dní po zmeškané periodě a 90 % žen už si příznaky uvědomovalo po měsíci. Velké množství těhotenských příznaků je velmi podobné premenstruačnímu syndromu, což může být matoucí.

Včasné příznaky těhotenství (kromě pozitivního těhotenského testu)

1. Extrémní únava

2. Změny prsou

3. Nevolnost (ranní nevolnost)

4. Kovová chuť v ústech

5. Nechuť na určité potraviny a/nebo nápoje

6. Zvýšené smysly

7. Pocit závratě

8. Chybějící menstruace

9. Zvýšené močení

10. Cítíte se jinak

11. Jste více emocionální

To jsou všechny příznaky, které byste mohli zažít během prvních šesti týdnů po početí.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments