Za jak dlouho klesne tělesná teplota – Jak jí srazit?

Poté, co srdce přestane bít, tělo okamžitě začne chladnout. Tato fáze je známá jako algor mortis nebo smrt. S každou hodinou se tělesná teplota snižuje zhruba o 0,83 stupňů Celsia, dokud nedosáhne pokojové teploty. Současně přestává cirkulace krve, která se v důsledku toho začíná usazovat. Rigor mortis nebo ztuhnutí těla nastává zhruba dvě až šest hodin po smrti.

Zatímco tělo jako celek může být mrtvé, malé věci uvnitř těla jsou stále naživu. Kožní buňky mohou být živé po dobu až 24 hodin po úmrtí. Ale některé věci, které jsou stále naživu, vedou k hnilobě nebo rozkladu těla – mluvíme o malých organismech, které žijí ve střevech.

Rozkládání těla

Několik dní po smrti začnou tyto bakterie a enzymy rozbíjet svého hostitele. Jelikož tyto organismy pracují na jiných orgánech, tělo se změní na barvu, nejprve se změní na zelenou, pak na fialovou, pak na černou. Pokud změnu nemůžete vidět, brzy ji ucítíte, protože bakterie vytvářejí strašně zapáchající plyn. Kromě toho, že se v místnosti objeví zápach, tento plyn způsobí, že se tělo nafoukne, oči se vyklenou z důlků a jazyk se nafoukne a vyčnívá.

Proces rozkladu po smrti

Týden po smrti se na kůži objevují drobné bublinky, na které když sáhnete, klesnou. Měsíc po smrti vypadnou vlasy, nehty a zuby. (To, že vlasy a nehty rostou i po smrti, je mýtus, nemají žádné magické růstové vlastnosti, jen vypadají větší s tím, jak se pokožka vysušuje.) Vnitřní orgány a tkáně se zkapalňují, zvětšují se, což na tělo působí tak, že se otevře. V tomto okamžiku zůstává kostra.

Likvidace mrtvého těla je do značné míry regulována kulturními a náboženskými přesvědčeními. Časné kultury pohřbívali své mrtvé s jejich oblíbeným majetkem (a někdy i jejich oblíbenými lidmi). Pravoslavní Židé oblékají své mrtvé a pohřbívají je ve stejný den, jako byla jejich smrt, zatímco buddhisté věří, že vědomí zůstává v těle po dobu tří dnů. Hinduisté jsou zpopelněni, protože se domnívají, že spálenina uvolňuje duši z těla.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments