Jak dlouho vydrží xenony – Jaká je životnost xenonu?

Typické světlomety automobilů obvykle vydrží od 500 do 1000 hodin, ale v práci je mnoho různých faktorů. Různé typy světlometů mají různé životnosti, takže nelze předpokládat, že halogeny, xenon a další typy budou vypáleny stejnou rychlostí. Některé náhradní halogenové žárovky jsou také výrazně jasnější než žárovky OEM a zvýšení jasu se obvykle projeví na kratší životnosti. Některé výrobní vady a problémy s instalací mohou také drasticky zkrátit životnost žárovky světlometů.

Jak dlouho vydrží světlomety?

Existuje několik různých širokých kategorií světlometů a jeden z hlavních rozdílů mezi nimi je, jak dlouho se dá očekávat, že budou svítit.

Průměrná délka života:

* Halogen: 500 – 1000 hodin,

* Xenon: 10 000 hodin,

* HID: 2000 hodin,

* LED: 30 000 hodin.

Vzhledem k tomu, že tato čísla jsou hrubými průměry, je možné, že světlomety vydrží déle nebo se rychleji vypálí. Pokud zjistíte, že vaše světlomety jsou vypalovány výrazně rychleji, pak jde pravděpodobně o základní problém.

Xenonové světlomety

Xenony jsou podobné halogenovým světlometům v tom, že používají wolframová vlákna, ale místo halogenového plynu, jako je jod nebo brom, používají xenon z ušlechtilého plynu. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že na rozdíl od halogenových žárovek, kde veškeré světlo pochází z wolframového vlákna, samotný xenonový plyn skutečně vydává jasné bílé světlo.

Xenon může také účinně zpomalit odpařování materiálu z wolframového vlákna, takže wolfram-xenonové světlomety obvykle vydrží déle než žárovky s wolframovými halogenovými vlákny. Aktuální životnost xenonového světlometu bude záviset na řadě různých faktorů, ale je vskutku možné, že xenonové žárovky vydrží více než 10 000 hodin.

HID mají tendenci vydržet déle než halogenové žárovky, ale nikoliv tak dlouho, jako žárovky s wolframovými xenony.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments