Jak dlouho trvá schválení hypotéky

Hypotéku využívá velké množství lidí, za účelem koupě nemovitosti. Mladí lidé, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy, založit rodinu a bydlet ve vlastním, jednoduše nemají jinou možnost, než si vzít hypotéku. Málokdo z nás má totiž již v mladém věku našetřeno na nový byt nebo dům, pokud toto za něj už nezařídili jeho rodiče. Zkrátka, hypotéka je velmi důležitá pro velké množství lidí.

Koupě nemovitosti

Koupě nemovitost není něco, co bychom si vymysleli ze dne na den. Jedná se o rozhodnutí na celý život. Většinou také za toto rozhodnutí budete většinu svého pracovního života platit. Začnete tedy tak, že se porozhlédnete po nějakém bydlení. Když seženete takové, které odpovídá jak vašim představám, tak také vašim finančním možnostem, zažádáte si o hypotéku. A nyní nastává období „papírování“. Jak dlouho toto období trvá?

Faktory ovlivňující dobu schválení hypotéky

To, zda hypotéku dostanete, záleží na několika faktorech. Samozřejmostí je vaše finanční minulost (měli jste v minulosti půjčku a spláceli jste ji řádně?) a také vaše bonita (tedy kolik vyděláváte). Dále pak některé banky nabízejí jiné podmínky pro své stávající klienty, takže nezřídka bude třeba si kvůli lepšímu úroku zřídit u banky běžný účet. To, za jak dlouho dojde k vyřízení vaší hypotéky, závisí také na složitosti vašeho případu, zda chcete stavět nebo kupovat již postavenou nemovitost.

Rychlost schválení hypotéky

Protože se jedná o dlouhodobý závazek, dobře si ho rozmyslete. Pomoci vám může také realitní makléř, který vám zajistí ty nejlepší podmínky a zároveň může zkrátit celý proces jejího vyřízení. A jaká je tedy délka schválení hypotéky?

* 1 až 2 týdny vám bude trvat, než dáte dohromady všechny podklady a dokumenty. Zjistěte si u své banky, jaké podklady bude potřebovat.

* Dva až tři dny trvá schvalovací řízení banky. Pokud banka zjistí nedostatky, nebo je-li váš případ složitý, může se tato doba prodloužit i o několik týdnů.

* Další dny navíc si mohou vzít další záležitosti, které je důležité vyřídit, abyste dosáhli splnění podmínek pro čerpání (zástavní právo, zapsání do katastru nemovitostí atd.).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments