Jak dlouho působí Xanax – Co je Xanax a jaké jsou jeho účinky?

Xanax je lék určený k léčbě úzkosti a panických stavů. Xanax je ve třídě léků známých jako benzodiazepiny. Pomáhá uklidnit nervy a vyvolává pocit uvolnění. Ve vysokých dávkách má však potenciál vést k závislosti. Pokud jste u Xanaxu noví, možná se zajímáte, jak dlouho trvají účinky ve vašem těle, faktory, které mohou ovlivnit, jak dlouho Xanax zůstane ve vašem systému a co dělat, pokud se rozhodnete přestat užívat přípravek Xanax.

Za jak dlouho budete cítit účinky Xanaxu?

Přípravek Xanax se užívá ústy a snadno se vstřebává do krevního řečiště. Účinky Xanaxu byste měli cítit za méně než hodinu. Lék dosahuje vrcholových koncentrací v krevním řečišti mezi jednou až dvěma hodinami po požití. Lidé, kteří pravidelně užívají přípravek Xanax, si často vytvoří toleranci. U těchto lidí může trvat déle pocit sedativních účinků přípravku Xanax nebo účinky pocítíte jen velmi lehce.

Jak dlouho trvají účinky Xanaxu?

Jeden způsob, jak zjistit, jak dlouho trvá droga v těle, je měřit její poločas. Poločas je čas, který zabere vyloučení poloviny léku z těla.

Přípravek Xanax má průměrný poločas přibližně 11 hodin u zdravých dospělých. Jinými slovy trvá 11 hodin, než průměrná zdravá osoba odstraní polovinu dávky přípravku Xanax. Je však důležité poznamenat, že každý metabolizuje léky jinak, takže poločas se bude lišit od osoby k osobě. Studie ukázaly, že poločas rozpadu Xanaxu se pohybuje od 6,3 do 26,9 hodin, v závislosti na osobě.

Trvalo několik poločasů k úplnému odstranění drogy. Pro většinu lidí Xanax zcela opustí vaše tělo během dvou až čtyř dnů. Ale účinky Xanaxu přestanete cítit dříve, než lék skutečně úplně opustí vaše tělo. To je důvod, proč Vám může být Xanax předepsán až třikrát denně.

Faktory, které ovlivňují dobu trvání účinků přípravku Xanax

Řada faktorů může ovlivnit dobu, po kterou Xanax potřebuje k odstranění těla. Tyto zahrnují:

* věk,

* hmotnost,

* metabolismus,

* funkce jater,

* dávkování,

* jiné léky.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments