Jak dlouho je kočka březí – Příznaky březosti u koček

Možná jste četli hromady knih, když jste očekávali svůj vlastní balíček radosti. Ale víte, co se stane, když vaše kočka otěhotní? Nejprve bychom měli uvést, že toto období se u kočky označuje jako březost. Kočka může být poprvé březí, když dosáhne minimálního věku 4 měsíců. Kočky mohou hárat každé dva až tři týdny a to v období od jara až do podzimu, což znamená, že jsou často připraveny k reprodukci.

Jak dlouho je kočka březí?

Těhotenství kočky trvá přibližně 63-65 dní. Takže kočka může mít koťata, když má jen 6 měsíců (počítáme-li, že k otěhotnění došlo ve věku 4 měsíců).

Je březí?

Nejlepším způsobem, jak zjistíte, že je kočka březí, je návštěva veterináře. Ten může potvrdit, že koťata jsou na cestě, několika způsoby:

* Prohmatáním břicha vaší kočky – tato metoda je nejjednodušší, ale může být nepřesná.

* Ultrazvukem – ultrazvuk může potvrdit těhotenství kočky od 16. dne, ne dříve. Ultrazvukem nemůžete zjistit, kolik koťat se narodí.

* Rentgen – tímto způsobem můžete zjistit počet koťat, ale číslo může být nepřesné.

Existuje i několik způsobů, jakými můžete zjistit, že je kočka březí i bez veterináře.

Břicho kočky naroste asi 30 dní po otěhotnění. Dalším symptomem, který odhaluje těhotenství, je, že asi 2 až 3 týdny po početí se její bradavky zvětší a zčervenají.

Péče o březí kočku

Je běžné, že v průběhu těhotenství může kočka mít to, co my lidé nazýváme „ranní nevolnosti“. Taktéž nemusí mít chuť k jídlu. Pokud se toto děje, vezměte kočku k veterináři. Ten může s pomocí hormonů změnit dělohu kočky, takže ta pak bude méně trpět.

Co se týče stravy, dopřejte své kočce asi 1,5 násobek její normální stravy, jak se její těhotenství blíží ke konci. Váš veterinář pravděpodobně doporučuje, abyste krmili svou březí kočku po celou dobu jejího těhotenství a během doby, kdy ošetřuje své mladé.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments