Jak dlouho inhalovat Vincentku – Jak pomáhá inhalace Vincentky?

Inhalace Vincentky je prospěšná pro dýchací soustavu. Inhalují ti, kteří mají obecně častější výskyt chorob dýchací soustavy, ale také lidé trpící alergiemi (na pyly, plísně, prach, roztoče či jiná zvířata). Nejčastěji inhalují ale lidé, kteří trpí astmatem a jinými plicními chorobami. Pravidelná inhalace pomůže lidem odstranit zdroj podráždění sliznice dýchacího ústrojí.

Jak dlouho inhalovat?

Inhalovat můžete prostřednictvím inhalátoru nebo také pomocí vodní lázně. Pro ty, kteří trpí častými obtížemi s dýchacími cestami, je vhodné inhalovat jednou denně jako prevence. Pokud již potíže s dýchacím systémem máte (nachlazení, alergie), pak inhalujte dva až třikrát denně – podle potřeby. Inhalujte po dobu pěti až deseti minut v rámci jedné inhalace (používáte-li inhalátor, doba inhalace se odvíjí také podle typu inhalátoru).

Kdy inhalovat?

Pokud přemýšlíte, v které části dne je nejlepší inhalovat, pak vězte, že je to před spaním. Budete tak mít krásně čisté a uvolněné dýchací cesty, takže vás nebude nic rušit ze spánku. Pokud inhalujete dvakrát denně, pak to zkuste znovu ráno. Děti by měly inhalovat spíše prostřednictvím inhalátoru, zkuste jim k tomu pustit televizi nebo dítě zabavte jinak.

Vincentka

Množství Vincentky, které je potřebné v rámci jednoho provozu v inhalátoru, je do 10 ml. Jedná se o velice slavnou minerální vodu, která pochází z luhačovických lázní. Dnes jsou ale dostupné také v mnohých supermarketech, nejenom v Luhačovicích. Vincentka je vhodná jako prevence i jako léčba dýchacích obtíží. Pomáhá při vykašlávání, protože rozpouští hlen. Hodí se proto pro léčbu dráždivého kašle, rýmy i běžného nachlazení – nebo jako prevence před nimi, v období chřipek.

Pokud nemáte po ruce Vincentku, k úlevě od rýmy by vám měla stačit i osolená voda – 9 g soli na 1 litr vody.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments